Pon - Pią: 09:00 - 21:00

Sob: 08:00 - 14:00

ul. Braniewska 20

60-454 Poznań

Ważne! Zapisy w przychodniach na szczepienia.

Ważne! Zapisy w przychodniach na szczepienia.

 

Czym się różni zapisanie na w kolejkę na szczepienie od rejestracji na szczepienie?

 

REJESTRACJA NA SZCZEPIENIE – oznacza wpisanie pacjenta do systemu i wyznaczenie konkretnej godziny i dnia szczepienia. Po kilku minutach od dokonania rejestracji pacjent otrzyma sms-a z godziną i dniem szczepienia na numer telefonu, który podany został przez pacjenta podczas rejestracji w danej przychodni.

Wyjaśniamy jak to działa na poniższym przykładzie:

Pan zadzwonił, podał dane i numer telefonu, pracownik wyznaczył termin. Po jakimś czasie pacjent zadzwonił ponownie informując, że nie otrzymał sms-a, ale wydaje mu się, że ostatnią cyfrę w numerze telefonu podał nieprawidłowo. Po korekcie numeru, jeszcze w trakcie rozmowy, pacjent otrzymał sms-a. Jeżeli podacie Państwo nieprawidłowy numer telefonu, nie otrzymacie sms-a z terminem szczepienia. SMS-a otrzyma inna osoba, która na podstawie otrzymanego sms-a nie zyskuje uprawnień do szczepienia.  Weryfikacja przed szczepieniem następuje na podstawie imienia nazwiska i PESEL-u a nie numeru telefonu.

ZAPISANIE W KOLEJKĘ NA SZCZEPIENIE – oznacza, że pacjent zgłosił w danej przychodni chęć zaszczepienia. Pacjenci mogą zapisywać się w kilku przychodniach w kolejkach oczekujących. Przychodnia w chwili, kiedy ma zagwarantowaną ilość szczepionek w danym czasie, dzwoni do pacjentów aby wyznaczyć im termin szczepienia.

Wyjaśniamy jak to działa na poniższym przykładzie:

Pacjent zarejestrował się do 3 przychodni w kolejkę na szczepienia. Dzwoni do pacjenta przychodnia numer jeden i informuje, że ma dla pacjenta termin na szczepienie na 10.5.2021 i rejestruje go w swojej przychodni na ten termin, pacjent otrzymuje sms-a z dniem i godziną, z systemu e-pacjent, po chwili. Następnie dzwoni przychodnia numer dwa i informuje, że w tej przychodni   ma dla tego pacjenta termin na 25.4.2021.Pacjent mówi, że bardzo chętnie skorzysta z tego terminu, ale już jest umówiony w innej przychodni na 10.5.2021. W takiej sytuacji pracownik przychodni numer dwa najpierw kasuje termin w przychodni numer jeden na 10.5.2021. Bez wykasowania przychodnia numer dwa nie ma możliwości technicznie ustalenia terminu na 25.4.2021 Takie działanie systemu uniemożliwia zapisanie na szczepienie pacjenta w kilku miejscach. Dzwoni przychodnia numer trzy i proponuje termin 12.5.2021. W takiej sytuacji pacjent dziękuje za proponowany termin, ponieważ ma wyznaczone szczepienie we wcześniejszym terminie, jeżeli przychodnia numer trzy zaproponowałaby wcześniejszy termin niż przychodnia numer dwa np. 10.4.2021, to pacjent jak najbardziej ma prawo zrezygnować z terminu wyznaczonego przez przychodnię numer dwa i umówić się na termin 10.4.2021 proponowaną przez przychodnię numer trzy.

Zobacz naszą ofertę

Oferta Medikoru obejmuje świadczenia z zakresu 19 specjalności. Przychodna posiada nowoczesne pracownie RTG i USG oraz własny gabinet zabiegowy. Na miejscu przeprowadzane są m.in. badania USG w pełnym zakresie, echo serca, holter, badanie słuchu oraz badania laboratoryjne.

Przychodnia Specjalistyczna Medikor