Pon - Pią: 09:00 - 21:00

Sob: 08:00 - 14:00

ul. Braniewska 20

60-454 Poznań

Migreny przewlekłe

Migreny przewlekłe

Toksyna botulinowa  jest dopuszczona w Polsce do leczenia przewlekłej migreny.

Jakie efekty daje zabieg toksyną botulinową?

Po zabiegu dochodzi do hamowania i blokowania uwalniania cząstek pobudzających stan zapalny oraz mediatorów bólu z zakończeń nerwu trójdzielnego. Skuteczność tej metody leczniczej wynika między innymi z odpowiedniej kwalifikacji neurologicznej pacjentów z bólami głowy do tego typu leczenia.

Kto może poddać się zabiegowi ostrzykiwania toksyną botulinową?

Zabiegowi mogą poddać się osoby zakwalifikowane przez neurologa wykonującego zabieg podania toksyny botulinowej. Warunkiem potrzebnym do zakwalifikowania oraz oceny skuteczności leczenia jest prowadzenie przez pacjenta KALENDARZYKA BÓLÓW GŁOWY

Po jakim czasie jest efekt zabiegu?

Konieczne jest wykonanie trzech cykli w odstępach 12- tygodniowych. U znacznej grupy pacjentów dolegliwości ustępują już po pierwszym wykonaniu zastrzyku jednak dla zachowania efektu zabiegu konieczne jest wykonanie trzech cykli.

Jak długo działa botulina?

Indywidualnie w zależności od pacjenta efekt przeciwbólowy utzrymuje się od 6 do 12 miesięcy u części pacjentów po jednym cyklu dolegliwości nie wracają przez lata.

Jak umówić się na zabieg?

Pacjent umawia się na konsultację  do lekarza zajmującego się leczeniem przewlekłych migren, lekarz kwalifikuje pacjenta do zabiegu i ustala termin wykonania.

W Medikorze leczeniem migren zajmuje się dr n. med Magdalena Moskalik.
Rejestracja na wizyty Online na stronie Medikoru lub telefonicznie

Więcej informacji na stronie: http://leczeniebolowglowy.pl/

 

Zobacz naszą ofertę

Oferta Medikoru obejmuje świadczenia z zakresu 19 specjalności. Przychodna posiada nowoczesne pracownie RTG i USG oraz własny gabinet zabiegowy. Na miejscu przeprowadzane są m.in. badania USG w pełnym zakresie, echo serca, holter, badanie słuchu oraz badania laboratoryjne.

Przychodnia Specjalistyczna Medikor