Pon - Pią: 09:00 - 21:00

Sob: 08:00 - 14:00

ul. Braniewska 20

60-454 Poznań

Laseroterapia skóry twarzy, szyi, dekoltu inaczej Fotoodmładzanie

 1. Co to jest fotoodmładzanie?

  Fotoodmładzanie stanowi jedną z kuracji Anti-Aging i wykorzystuje energię światła w celu poprawy kondycji naszej skóry, aby zahamować proces jej starzenia lub wręcz odwrócić jego skutki oraz ją leczy. W sposób kompleksowy likwidowane są objawy starzenia się skóry, zmiany pigmentowe, przebarwienia, piegi, blizny pourazowe, blizny potrądzikowe, plamy posłoneczne i starcze.

 2. Co wpływa na proces starzenia się skóry?

  Proces starzenia się skóry jest bardzo złożony. Składają się na niego zarówno czynniki wewnętrzne i zewnętrzne. Czynniki wewnętrzne to przede wszystkim uwarunkowania genetycznie. Czynniki zewnętrzne to różnego rodzaju bodźce fizyczne i chemiczne. Do nich należy między innymi: promieniowanie ultrafioletowe (UV), które ma decydujące znaczenie w procesie starzenia się skóry. W wyniku którego staje się ona sucha, szorstka, mało sprężysta i traci blask. Powstają zmarszczki, bruzdy, przebarwienia, odbarwienia, a w wyniku pękania drobnych naczynek dochodzi do ich poszerzenia .

 3. Jak najlepiej zahamować proces starzenia się skóry?

  Ratunkiem dla tak zmienionej skóry są zabiegi laseroterapii, które są obecnie najlepszym sposobem na pozbycie się oznak fotostarzenia. Od kilku lat na świecie wykorzystywana jest nowa technologia laserowa zwana frakcyjną CO2.

 4. Na czym polega działanie lasera frakcyjnego CO2

  Działanie lasera frakcyjnego CO2 polega na wytwarzaniu podczas jednego impulsu kilkuset mikroskopijnych kolumnowych uszkodzeń naskórka i skóry właściwej, podlegających następnie mechanizmowi przebudowy i odbudowy kolagenu z klinicznym efektem odmłodzenia skóry. Rekonwalescencja pacjenta po zabiegu jest stosunkowo krótka i pozwala szybko powrócić do pełnej aktywności zawodowej pacjenta.

 5. Jaki efekt uzyskujemy po zastosowaniu lasera frakcyjnego CO2

  Laser frakcyjny jest urządzeniem dzięki któremu uzyskujemy wymianę pewnej puli komórek skóry starych wiekiem lub uszkodzonych na zupełnie nowe, zdrowe komórki. Dla pacjenta efektem tego będzie to, że skóra jest jędrniejsza, bardziej elastyczna, zmniejszają się rozszerzone pory i wygładzają niewielkie zmarszczki , poprawia się koloryt skóry. Dla uzyskania pełnego efektu leczenie można powtórzyć kilkakrotnie w odstępach nie mniejszych nią 4 tygodnie. A co za tym idzie uzyskanie satysfakcji ze swojego wyglądu i poprawę samooceny.

 6. U kogo stosujemy laseroterapię?

  Zabieg ten jest przeznaczony zarówno dla mężczyzn jak i kobiet .Dla osól w każdym wieku. Do 35 roku życia stosujemy piling laserowy, u osób po 35 roku życia wykonujemy zabieg laseroterapii bardziej zaawansowany Dla osób które, chcą tylko odświeżyć sobie wygląd skóry jak również do osób, które chcą pozbyć się zmian potrądzikowych, blizn, plam, przebarwień.

Zobacz naszą ofertę

Oferta Medikoru obejmuje świadczenia z zakresu 19 specjalności. Przychodna posiada nowoczesne pracownie RTG i USG oraz własny gabinet zabiegowy. Na miejscu przeprowadzane są m.in. badania USG w pełnym zakresie, echo serca, holter, badanie słuchu oraz badania laboratoryjne.

Przychodnia Specjalistyczna Medikor