Firma Medikor Sp. z o.o. informuje, że nie świadczy żadnych usług rehabilitacyjnych w domu pacjenta. Powoływanie się na Medikor w zakresie tych usług jest nieprawdą. W dniach 15.08.2019- 18.08.2019 przychodnia będzie nieczynna.

Pon - Pią: 09:00 - 21:00

Sob: 08:00 - 14:00

ul. Braniewska 20

60-454 Poznań

Badanie bezdechu sennego

Badanie bezdechu sennego

Do czego służy badanie bezdechu sennego inaczej polisomnograficzne?

Badanie polisomnograficzne (bezdech senny) jest podstawowym badaniem pozwalającym na wykrycie, potwierdzenie i ocenę zagrożenia jakie niesie za sobą bezdech senny.

 

Co to jest zespół obturacyjnego bezdechu sennego?

Zespół obturacyjnego bezdechu sennego jest chorobą, która może prowadzić do:

udarów mózgu, nadciśnienia tętniczego, zaburzeń rytmu serca, nadmiernej senności i zmęczenia co w konsekwencji może prowadzić do wypadków w pracy.

 

Dla kogo przeznaczone jest badanie poligraficzne?

Badaniu bezdechu sennego może poddać się każdy, polega ono na ciągłym monitorowaniu tętna, saturacji krwi, ruchów oddechowych klatki piersiowej i przepływu powietrza w drogach oddechowych.

 

Jak wykonuje się badanie?

Pacjent po umówieniu się na wykonanie badania w godzinach wieczornych w przychodni ma zakładany aparat. W trakcie badania pacjent śpi w domu, badanie jest całkowicie bezpieczne i nieinwazyjne. Następnego dnia w godzinach porannych w przychodni aparat zostaje ściągnięty a raport z badania zostaje oddany do analizy. Pacjent umawiam się na wizytę kardiologiczną w celu omówienia wyników.

 

W jakim celu wykonuje się badanie poligraficzne?

Na podstawie wyniku badania można rozpoznać bezdech senny, wykluczyć bezdech senny lub określić ryzyko wystąpienia bezdechu sennego. Wszystkie postacie bezdechu sennego mogą być skutecznie leczone.

 

 

Zobacz naszą ofertę

Oferta Medikoru obejmuje świadczenia z zakresu 19 specjalności. Przychodna posiada nowoczesne pracownie RTG i USG oraz własny gabinet zabiegowy. Na miejscu przeprowadzane są m.in. badania USG w pełnym zakresie, echo serca, holter, badanie słuchu oraz badania laboratoryjne.